10 DŮVODŮ, PROČ SE UČIT CIZÍ JAZYKY

Po několikaleté odmlce jsme se rozhodli vrátit zpátky do naší nabídky jeden další krásný a malebný evropský jazyk. Je jím jak jinak než italština. Stává se nám však často, že se nás lidi ptají, proč by se vůbec měli učit italsky. „Vždyť se nejedná o světový jazyk, tak proč se namáhat?“ zní nejčastější námitka. My si však stojíme za svým názorem, že i přesto se určitě vyplatí svůj čas a energii do studia italštiny vložit.

it

1. Jednoduchost

Možná už jste slyšeli, že italština je jednoduchý jazyk, který se poměrně snadno naučíte. Prakticky vše se v ní čte tak, jak se to píše a obráceně. Slovní zásoba také není komplikovaná a ani samotná výslovnost vám jazyk nezamotá. Jediný problém může nastat, pokud se chcete věnovat italštině na vyšší úrovni. V některých gramatických jevech totiž nemají jasno ani samotní lingvisté. Holt, Italové jsou těžcí pohodáři a tak občas ani gramatická pravidla nemají jasně ucelená.

2. Cesta k dalším jazykům

Italština je dobrým startovním můstkem, pokud se chcete učit francouzsky, ale i španělsky. Španělština je sama o sobě také jednoduchou řečí, ale italština je ještě o stupínek jednodušší. Navíc si je se španělštinou velmi podobná a naučíte-li se jeden jazyk, vězte, že při troše snahy se ten druhý naučíte už velmi rychle.

3. Uplatnění (i za hranicí Evropy)

Prahnete po práci v zahraničí? V italských firmách by se vám mohlo docela líbit. V takových firmách jako je Ferrari, Maserati, Prada či Benetton se může pracovat opravdu dobře. A pobočky nemají jenom v Evropě, ale i za jejími hranicemi.

4. Cesta do světa kultury

Z Itálie vzešlo tolik krásného. Literatura, divadlo, umění všeho druhu. Řekněte, nelíbilo by se vám mluvit řečí Leonarda da Vinci a třeba si přečíst díla Umberta Eca v originále?

5. Cesta do světa gastronomie

Italská kuchyně je opravdu velmi pestrá. Každé jídlo je pro Italy zážitkem a požitkem a berou ho dost vážně. Rychlé stravování, zejména na jihu, příliš neuvidíte. A přestože je italská kuchyně výtečná sama o sobě, ten opravdový zážitek z ní budete mít pouze tehdy, budete-li se stravovat jako praví Italové. A k tomu vám pomohou jen dvě věci – všudypřítomnost italsky mluvícího kamaráda nebo vlastní znalost italštiny.

6. Díra na českém pracovním trhu – turismus

Ačkoli je italština opravdu krásná, v Česku se zatím přílišné oblibě netěší. Studentů, kteří ji zvolí jako svůj druhý nebo třetí cizí jazyk, je stále minimum. Její znalostí tedy můžete získat jednoznačnou konkurenční výhodu. A chcete-li dělat například průvodce vězte, že se o vás cestovní kanceláře poperou.

7. I v Praze můžete potkat plno zajímavých lidí

…což souvisí s předchozím bodem. Obzvlášť v Praze narazíte na italské turisty na každém kroku. Jejich obliba našeho hlavního města je známá. Obecně se také dá říct, že s Italy je velká zábava a jsou to moc milí a zajímaví lidé. Rádi byste se s některými zkamarádili a zašli s nimi do baru? Není nic jednoduššího, než je pozdravit v jejich mateřštině.

8. Vstupenka na krásný italský jih

Italský jih je opravdu nádherný kout světa. Ale zároveň opravdu uzavřený všem cizincům (a často i severo-italům, ale to už je jiná věc). Kdo někdy vyrazil na italský jih na dovolenou, zřejmě velmi rychle pochopil, že s angličtinou zde příliš nepochodí. Starší lidé cizí řečí většinou nemluví a mladší jí nepoužívají rádi. Zkuste na italského jižana promluvit italsky a zjistíte, že okamžitě změní svůj přístup k vaší osobě.

9. Ani s perfektní angličtinou si nevystačíte

…což opět souvisí s předcházejícím bodem. I když mluvíte perfektně anglicky a do toho německy, bez alespoň elementárních znalostí italštiny od Milána na jih skončíte zase jako ten ťulpas, který se dorozumívá rukama a nohama.

10. Italština je krásná řeč

Krásná, zpěvná, malebná. Jistě jste si všimli, že Italové se nedorozumívají pouze slovem, ale také neodmyslitelnout gestikulací. To z ní dělá ještě jedinečnější a zajímavější řeč.Please follow and like


proč se učit rusky

V minulých týdnech jsme se už bavili o němčině, francouzštině a španělštině. Tedy o nejpopulárnějších jazycích, které se v Čechách vedle angličtiny vyučují. Posledních pár let však na popularitě získává ještě jeden jazyk. Jazyk, který se starší generace učily místo angličtiny. Jazyk, který byl po Sametové revoluci zatracovaný. Jazyk, který ještě stále vyvolává řadu emocí, zjitřených našim komplikovaným vztahem k jeho nositelům. Jistě už tušíte, že se jedná o ruštinu. Nechme však teď stranou soudy o tom, jestli jsou emoce ve vztahu k řeči opodstatněné či nikoli. Ruština se stává oblíbeným druhým či třetím jazykem dnešních studentů a opětovně v Čechách nabývá na významu. A není divu. Její znalost se totiž vyplácí, a to z několika dobrých důvodů. My vám jich dnes dáme rovnou 10.

ru
 1. Stejná jazyková skupina.  Stejně jako čeština, i ruština patří do skupiny takzvaných slovanských jazyků. Je tedy češtině velmi podobná. Kdo se naučí azbuku a navykne výraznému ruskému přízvuku, ten velmi brzy začne rozumět. Ostatně nejenom gramatika, ale i slovní zásoba je velmi podobná té naší.
 2. Ekonomické důvody. Vzhledem k početné ruské komunitě žijící v Čechách není divu, že je mnoho velkých firem vlastněno nebo vedeno Rusy. Znalost ruského jazyka vám tedy může sloužit jako významná konkurenční výhoda v boji o zaměstnání.
 3. Kulturní podobnost vs. kulturní rozdílnost. Vzhledem k jazykové provázanost ruského a českého národa, geografické blízkosti a společné historii není divu, že si jsme kulturně podobní. V Rusku a zemích ruské federace Vás tedy pravděpodobně nečeká takový kulturní šok, jako v jiných státech. Na druhou stranu existuje mnoho zajímavých prvků ruské kultury, které v té naší nenajdete a které by Vás mohly obohatit.
 4. Velké množství rodilých mluvčích. Ruštinou hovoří zhruba 285 milionů obyvatel naší planety. To už je slušné číslo, nemyslíte?
 5. Cestování. Stačí, abyste některou z rusky hovořících zemí pouze projížděli či v ní přestupovali na jiné letadlo a už můžete narazit na problém. I když se s místními domluvíte anglicky, azbuka vám to může pěkně zavařit.
 6. Obchodní styky. Podnikáte? Vlastníte nebo vedete firmu? Vězte, že ruská komunita skýtá potenciál nejenom kvalitních pracovníků, ale také velkého množství nových zákazníků. A když je oslovíte jejich rodným jazykem, hned získáte body navíc, které vás posunou před konkurenci.
 7. Turismus. Rusko je mrazivá země plná rozporů. Bez ohledu na politickou situaci a světové dění však skýtá mnoho krás. Stejně jako ostatní země bývalé Sovětského svazu. Že se domluvíte anglicky? Ne vždycky. Zejména v kontaktu se starším obyvatelstvem a v chudších oblastech na to nespoléhejte.
 8. TOP 5 nejrozšířenějších jazyků. Ať už si o ruštině myslíme, co chceme, faktem je, že se jedná o jeden z 5 nejrozšířenějších jazyků na světě.
 9. Velmi hodnotná literární díla a skvělé divadelní hry. Tolstoj, Puškin, Dostojevski, Čajkovski, Pasternak.. Těch slavných ruských jmen, která se neodmyslitelně pojí se světem kultury je nepřeberné množství. A není nad to, si tato slavná díla přečíst nebo vyslechnout v originále.
 10. V kombinaci s angličtinou vám dá skvělý světový základ. S angličtinou pochodíte ve většině zemí na západ a na sever od nás. S ruštinou zase ve většině států na východ. Pak už vám zbývá přidat jen francouzštinu nebo španělštinu pro jih a máte vystaráno.

Please follow and like us:

10 důvodů proč se učit španělsky

Další týden je tu a s ním další díl naší minisérie „10 důvodů, proč se učit..“. Bavili jsme se o němčině, bavili jsme se o francouzštině, dnes se pojďme podívat na španělštinu. I když jsme ve střední Evropě trošku odříznutí od španělsky mluvících zemí a i když pro ní v naší české kotlině najdeme ve srovnání s prvními dvěma jmenovanými jazyky menší uplatnění, stále se jedná o populární jazyk, který si jako svou druhou cizí řeč volí vysoké procento studentů. A mají k tomu důvod. Nejenom, že se jedná o krásný, libozvučný jazyk, ale ve světě, tedy jeho velké části, se s ním rozhodně neztratíte. Takže, proč se vlastně učit španělsky?

es

1) Zpříjemníte si dovolenou. Osobně na dovolené neznám lepší pocit, než když můžete přijít za někým místním (třeba jen proto, abyste si koupili bagetu) a mluvit na něj v jeho rodné řeči. Všichni jsou pak tak nějak vstřícnější.

2) Budete za hvězdu, až s partou přátel vyrazíte na dovolenou do Jižní Ameriky. Ve většině zemí tohoto světadílu navíc s jiným jazykem příliš nepochodíte a spoléhat na angličtinu se často nevyplácí.

3) Tím, že se učíte cizí jazyk procvičujete paměť. Studium cizích jazyků tedy působí také jako prevence před demencí.

4) Nové zkušenosti. Pokud jste student(ka) můžete vyrazit na studijní či pracovní pobyt do Španělska. Existuje jich celá řada a vybere si každý. A dovedete si představit něco lepšího, než si po přednášce nebo po práci zaskočit s partou kamarádů na sluncem zalitou španělskou pláž?

5) Snazší cesta k dalším jazykům. Španělština má hodně společného například s italštinou, portugalštinou ale také francouzštinou. Učení se těmto jazykům budete mít se znalostí španělštiny tedy mnohem jednodušší.

6) Jednoduchá gramatika. Nebo rozhodně jednodušší, než u jiných jazyků. Téměř vše se čte tak, jak se to píše a se skloňováním my Češi také problém nemáme.

7) Rostoucí význam na trhu práce a nejen tam. Například v USA španělsky mluví více než 35 milionů obyvatel.

8) Přístup k literatuře. Španělsky bylo napsáno plno krásných a hodnotných děl. Představte si, jaký by to byl pocit, přečíst si je v originále.

9) Velký rozsah španělsky mluvícího území. Španělština je oficiálním jazykem ve 22 zemích a mluví jí 7% světové populace.

10) Je to zábava. Ve španělštině bylo nazpíváno plno krásných, veselých a energií nabitých songů, které si určitě na počátku léta rádi poslechnete i zazpíváte.Please follow and like us:

10 důvodů proč se učit francouzsky

Minulý týden jsme se věnovali němčině, dnes se podíváme na francouzštinu. Francouzština je nádherný jazyk. Jazyk básníků a filosofů. Zároveň ale také jazyk vědy a intelektuálů. Francie po dlouhá staletí hrála prim v evropském dění a snad odjakživa je centrem módy a společenských událostí. To vše nám naznačuje, jak může být i v dnešní době francouzština užitečná. Pojďme se tedy podívat na 10 důvodů, proč se učit francouzsky.

francie

1) Jedná se vskutku o světový jazyk. Francouzsky mluví přibližně 200 milionů lidí po celém světě. S Francouzštinou se setkáte nejenom v Evropě, ale hojně se používá také v Africe a domluvíte se s ní i na dalších kontinentech.

2) Otevřete si bránu do nové dimenze světa kultury a literatury.Obrovské množství slavné klasické ale i moderní literatury vzešlo z per francouzských spisovatelů a mnoho populárních herců i filmů pochází z Francie. Představte si jaké by to bylo přečíst si Victora Huga v originále nebo sledovat filmy s Alainem Delonem ve francouzštině, bez titulků. To je teprve ten pravý zážitek.

3) Kvalitní vzdělání za hranicemi Republiky. Ve Francii se najde mnoho univerzit, které jsou dlouhodobě považovány za jedny z nejlepších na světě. K tomu, abyste na nich mohli studovat, se ale většinou bez znalosti řeči neobejdete.

4) Uplatnění se na mezinárodním trhu a v nadnárodních institucích.Nemusíte ani odjíždět do Francie, abyste se v pracovní sféře dostali pod vedení francouzského šéfa. Stačí pracovat pro některý z nadnárodních francouzských firem se zastoupením v ČR. Francouzsky se navíc mluví i v organizacích mezinárodního společenství, jako je OSN, NATO nebo EU.

5) Francouzština je jazykem filosofů. Navzdory její obdivované libozvučnosti se jedná o velmi analytický jazyk, který mluvčímu pomáhá utřídit si během projevu myšlenky a rozvíjet kritické myšlení.

6) Znalost francouzštiny usnadňuje studium dalších jazyků.Přirozeně zejména těch románských, se kterými má společný základ (italština, španělština, portugalština, rumunština). Co vás však možná překvapí je to, že vám francouzština usnadní i studium angličtiny. Mnoho anglických slov se totiž po staletích vzájemného soužití, válčení a kontaktů obou zemí vyvinulo právě z francouzštiny.

7) Ve Francii najdete všechno, co si můžete přát – hory, moře, památky, nádhernou přírodu i bohatý kulturní život.

8) Se znalostí francouzštiny každého okouzlíte. Pánové, chcete udělat dojem na dívku? A vy dámy, chcete zaujmout vašeho vyvoleného? Stačí přednést pár veršů ve francouzštině a půl práce je hotovo.

9) Světové dění budete mít jako na dlani. Obzvlášť pokud už umíte anglicky a ovládáte alespoň základy němčiny. Francouzština je totiž 3. nejrozšířenějším jazykem internetu.

10) Pokud chcete jet na dovolenou do Francie, bez alespoň elementárních znalostí francouzštiny příliš nepochodíte. Francouzi jsou proslulí tím, že jim příliš nejdou cizí jazyky, a proto se je radši moc neučí. A když už se je učí, často je stejně odmítají používat.

Takže, parlez-vous français?Please follow and like us:

10 důvodů proč se učit německy

Pokud jste se ocitli v situaci, že už angličtinu ovládáte na dostatečné úrovni, možná začínáte uvažovat o studiu dalšího jazyka. Jenže jaký zvolit? Nabízí se hned několik cizích řečí, které pro studium přichází v úvahu. Každá z nich je důležitá a každá má určité výhody. Jedním z nejvýznamnějších cizích jazyků je bez debat němčina. Může se vám hodit v řadě situací. Využít ji můžete na dovolené, při práci nebo třeba v hospodě u piva. Pojďme se teď tedy podívat na deset důvodů proč se učit německy.

nemecko

1) Vedle angličtiny nejdůležitější dorozumívací jazyk v Evropě(domluvíte se v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Lucembursku, Lichtenštejnsku a problém nebudete mít ani na severu Itálie)

2) Německy hovořící sousedé hned ze dvou stran. V České republice se zkrátka s německy mluvícími (zejména Němci a Rakušany) hojně setkáváme a budeme setkávat.

3) Otevřete si cestu k dalším pracovním příležitostem. Na českém trhu působí velké množství buď přímo německých/rakouských firem nebo nadnárodních společností s německy mluvícím vedením, ve kterých se vám znalost řeči bude zatraceně hodit.

4) Průvodcování/cestovní ruch. Přemýšlíte o práci průvodce? Pak se pro vás zejména v Praze znalost němčiny (vedle angličtiny) stane nezbytností.

5) Literatura. V němčině se každoročně vydává mnohonásobně víc světových titulů, než kolik jich je přeloženo do češtiny. Schopností číst v německém jazyce si tedy značně rozšíříte obzory.

6) Studijní a pracovní pobyty. Německo umožňuje v hojné míře českým studentům v Německu studovat a pracovat.

7) Alpy. Pokud rádi lyžujete, určitě víte, jak to vypadá v  rakouských nebo švýcarských Alpách. Nebylo by hezké se tam s lidmi bez problému dorozumět?

8) Jazyková podobnost s češtinou. Oproti jiným národům máme tu výhodu, že je pro nás němčina jednodušší a absorbujeme jí o něco přirozeněji. Za staletí společné minulosti jsme si totiž vytvořili množství stejných nebo podobných výrazů.

9) Jazyková podobnost s angličtinou. I když se vám tomu možná nechce věřit, angličtina a němčina si jsou v ledasčem podobné.

10) Němčina je jazykem vědy. Každá 10.odborná kniha na světě je vytištěna německy.

Comment (0)

 • Bruceslipt| 23. 4. 2019
  Your comment is awaiting moderation.

  Enhance your gaming experience by following a few simple instructions to transform your computer into a gaming station with multiple configuration possibilities

  Press the „Download Now“ button to download Game Fire Full Version With Keys Latest.
  The whole process will just take a few moments.

  Mirror Link —> Game Fire cracked full

  – Version: 6.3.3263
  – Company: Smart PC Utilities Ltd
  – Downloads: 3003
  – Download type: safety (no torrent/no viruses)
  – Status file: clean (as of last analysis)
  – File size: na
  – Price: free
  – Special requirements: no
  – Home page: secure.avangate.com/affiliate.php?ACCOUNT=AHMEDOSA&AFFILIATE=700&PATH=http%3A%2F%2Fsmartpcutilities.com%2Fgamefire.html
  – User rating:

  Tags:
  Game Fire crack windows
  Game Fire crack new
  Game Fire Full Patched
  Game Fire crack exe
  Game Fire keygen crack patch

  Popular software:
  JR Typing Tutor + Crack Latest
  Security Eye crack version
  Security Eye crack fix
  CopyTrans Shelbee Full Patched
  Melodics license
  Антиантиплагиат бесплатно
  Trust in your intuitions
  EDS Google Books Downloader – download google books free
  как скачать видео с ютюб
  Alma Vitis Branco receives Gold Medal – Adega S. Mamede
  готовые домашние задания и решебники

 • Bruceslipt| 10. 5. 2019
  Your comment is awaiting moderation.

  Press the „Download Now“ button to download EaseUs Disk Copy Home Edition crack files.
  The whole process will just take a few moments.

  Mirror Link —> EaseUs Disk Copy Home Edition license code

  Portable application that enables users to easily copy a hard drive to another location, whether it’s a USB flash disk, CD/DVD drive, or ISO image

  · Build: 3.0 Build 20180503
  · Company: Chengdu Yiwo Tech Development
  · Downloads: 988
  · Download type: safety (no torrent/no viruses)
  · File status: clean (as of last analysis)
  · File size: undefined
  · Price: 0
  · Special requirements: no requirements
  · Rating:

  Tags:
  easeus disk copy home edition crack, easeus disk copy home edition crack keygen serial, easeus disk copy home edition with crack, easeus disk copy home edition crack patch, easeus disk copy home edition crack serial number, easeus disk copy home edition keygen crack patch, easeus disk copy home edition crack patch, easeus disk copy home edition patch, easeus disk copy home edition full version with keys latest, easeus disk copy home edition serial keys x86/x64

  Popular software:
  DBeaver cracked full
  Renee File Protector update crack
  Joyoshare Media Cutter crack fix
  Антиплагиат как пройти бесплатно
  Want to be more productive? Try skipping the schedule – SHENDETI
  Download Clive Barker’s Undying Serial Keys x86/x64
  tool for downloading Google books
  download video from youtu.be
  Jailbreak iOS 10.1.1 – Evasi0n Jailbreak – iOS 11
  ГДЗ: Готовые домашние задания и решебники с ответами
  Software Cracks Keygens
  Download api-ms-win-core-kernel32-private-l1-1-1.dll to fix missing or corrupted DLL errors

 • Bruceslipt| 11. 5. 2019
  Your comment is awaiting moderation.

  Press the „Download Now“ button to download Renee PassNow + Crack Latest.
  The whole process will just take a few moments.

  Mirror Link —> Renee PassNow crack keygen serial

  An application designed to help users recover their system login passwords by reseting them to blank, directly from the boot sequence

  · Build: 2017.07.10.104
  · Company: Rene.E Laboratory Ltd.
  · Downloads: 1429
  · Download type: safety (no torrent/no viruses)
  · File status: clean (as of last analysis)
  · File size: undefined
  · Price: 0
  · Special requirements: no requirements
  · Rating:

  Keywords:
  renee passnow licence keys, renee passnow license, renee passnow crack latest version, renee passnow + crack latest, renee passnow crack latest version, renee passnow crack and keygen free download, renee passnow serial key, renee passnow full crack, renee passnow full patched, renee passnow serial code

  More software:
  StarUML crack serial number
  StarUML + Crack
  Renee File Protector keygen crack patch
  Как повысить процент оригинальности антиплагиат
  Harga Samsung Galaxy V Terbaru Agustus 2015 dan Spesifikasi, HP Murah Berkualitas | smeaker
  Download Vanquish Keygen Serial
  Google Books Downloader
  adult video downloader
  Top Honeymoon Activities at Serengeti Acacia Camps ? Serengeti Acacia Camps
  ГДЗ для школы
  Software Cracks Keygens
  How to repair missing or corrupt api-ms-win-rtcore-ntuser-private-l1-1-0.dll

 • Bruceslipt| 15. 7. 2019
  Your comment is awaiting moderation.

  Press the „Download Now“ button to download xrecode III Portable and crack.
  The whole process will just take a few moments.

  Converts audio files with ease and at high speed, supporting various input formats and providing a user-friendly working environment

  Mirror Link —> https://crack4download.com/crack?s=xrecode-III-Portable&id=78234

  · Build: 1.93
  · Release date: June 27 2019
  · Developer: XRECODE
  · Downloads: 18592
  · Download type: safety (no torrent/no viruses)
  · Status: clean (as of last analysis)
  · File size: unknown
  · Price: gratis
  · Special requirements: no
  · Systems: Win 10 64 bit / Win 10 / Win 8 64 bit / Win 8 / Win 7 64 bit / Win 7 / Win Vista 64 bit / Win Vista / Win XP 64 bit / Win XP
  · User rating:

  Tags cloud:
  xrecode iii portable + full crack, xrecode iii portable update crack, xrecode iii portable serial key, xrecode iii portable patch, xrecode iii portable crack install, xrecode iii portable crack files, xrecode iii portable with crack, xrecode iii portable patch, xrecode iii portable crack keygen for windows, xrecode iii portable serial keys x86/x64

  More software cracks: this way

 • Bruceslipt| 25. 7. 2019
  Your comment is awaiting moderation.

  Press the „Download Now“ button to download iSkysoft Toolbox for iOS crack files.
  The whole process will just take a few moments.

  A comprehensive set of tools that can help you manage, maintain and backup data on your iOS device, record the screen and transfer information

  Mirror Link —> iSkysoft Toolbox for iOS crack and keygen free download

  · Build: 5.2.0
  · Build date: Jul 31st 2018
  · Company: iSkysoft Studio
  · Downloads: 23662
  · Download type: safety (no torrent/no viruses)
  · File status: clean (as of last analysis)
  · File size: na
  · Price: gratis
  · Special requirements: no
  · Systems: Windows 10 64 bit, Windows 10, Windows 8 64 bit, Windows 8, Windows 7 64 bit, Windows 7
  · Rating:

  Tags cloud:
  iskysoft toolbox for ios crack latest version, iskysoft toolbox for ios and crack, iskysoft toolbox for ios and crack, iskysoft toolbox for ios + crack latest, iskysoft toolbox for ios crack new, iskysoft toolbox for ios licence keys, iskysoft toolbox for ios crack and keygen free download, iskysoft toolbox for ios cracked full, iskysoft toolbox for ios keygen crack, iskysoft toolbox for ios cracked latest

  Popular software: here

 • Bruceslipt| 18. 5. 2020
  Your comment is awaiting moderation.

  Stiskněte tlačítko „Stáhnout nyní“ ke stažení Bandicut + Crack Latest.
  Celý proces zabere jen pár minut.

  Using this application you can trim a video into a shorter one and adjust the quality of the output file, by changing its size or bitrate

  Zrcadlo —> Bandicut crack files

  · Verze: 3.5.0 Build 594
  · Datum záplaty: December 26 2019
  · Vývojář: Bandicam Company
  · Stažení: 8712
  · Typ stažení: bezpečnost (bez torrentu / bez virů)
  · Stav souboru: clean (as of last analysis)
  · Velikost souboru: malý
  · Cena: Zdarma
  · Zvláštní požadavky: žádné požadavky
  · Systém: Win 10 64 bit / Win 10 / Win 8 64 bit / Win 8 / Win 7 64 bit / Win 7 / Win Vista 64 bit / Win Vista / Win XP 64 bit / Win XP
  · Hodnocení:

  Keywords :
  bandicut crack latest, bandicut license, bandicut full patched, bandicut crack files, bandicut cracked, bandicut activator, bandicut crack serial number, bandicut cracked full, bandicut with crack, bandicut full version with keys latest

  More software: this way

  Other useful resources:
  memoQ 9.3.7 crack new
  Acunetix Web Vulnerability Scanner 13 Build 13.0.200409107 license code
  NoteBurner Spotify Music Converter 2.0.6 crack keygen serial
  Download Ian’s Eyes cracked full
  L&S-DLGS
  Скачать Network Password Manager crack и keygen
  Repair missing or corrupt gfsdk_ssao_d3d11.win64.dll
  Download Randall crack keygen for windows

 • Leave a Reply

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *